EN
MENU

7 najważniejszych kwestii związanych z muzyką podczas przyjęcia weselnego

7-najwazniejszych-kwestii-zwiazanych-z-muzyka-podczas-przyjecia-weselnego

fot. Sebastian Małachowski

 fot. Sebastian Małachowski

1. Zespół czy Dj?

Odwieczne pytanie, jakie zadają sobie pary młode. A ja odpowiadam: zadajcie sobie pytanie: co Wam się podoba i przy której z dwóch wersji Wasi goście i Wy będziecie bawić się najlepiej. Pamiętajcie o jednej kluczowej kwestii, która jest ważna przy wszystkich decyzjach związanych z Waszą uroczystością: warto wziąć pod uwagę komfort gości i ich gusta, ale to Wasze preferencje powinny być kluczowe.

 fot. Sebastian Małachowski

fot. Sebastian Małachowski

 

2. Repertuar

Bez względu na to czy zdecydujecie się na dj czy band koniecznie określcie repertuar, który ma się pojawić podczas imprezy, oraz ten, który bezwzględnie ma być niezagrany. Jak zapewne się domyślacie głownie tyczy się to disco polo. Bardzo często zdarza się tak, że para młoda nie życzy sobie, aby ten rodzaj muzyki się pojawił w trakcie przyjęcia, ale często zmienia zdanie podczas wesela, kiedy to goście wręcz proszą nowożeńców, aby jednak zostało ono zagrane. Zdarza się i tak, że goście proszą bezpośrednio dj czy zespół. I co wtedy? Przemyślcie taką sytuacje wcześniej i przekażcie swoje stanowisko muzykom tak, aby wiedzieli jaką informacje również przekazać gościom.

 

fot. Elena Matiash

 fot. Elena Matiash

 

3. Zabawy integracyjne

Jestem na TAK. Pod jednym warunkiem: powinny być ciekawe, niekrępujące i rozłożone w czasie.

 

fot. Sebastian Małachowski

fot. Sebastian Małachowski

fot. Sebastian Małachowski

4. Trendy

Coraz modniejsze staje się połączenia zespołu z dj. Przykładowo do gdziny 1 lub 2 w nocy gra zespół na żywo, a potem imprezę prowadzi Dj. Bardzo popularne stało się wzbogacenie muzyki mecznicznej o wokal czy instrumenty tj. elektryczne skrzypce czy saksofon.

 

 fot. Maciek Dworzański

 

5. Muzyka to nie wszystko

Najczytelniej rzecz ujmując, kluczowy jest świetny kontakt zespołu czy Dj z gośćmi. Doświadczeni muzycy, konferansjerzy potrafią „wyczuć gości i ich gusta” oraz z nimi się komunikować tak, aby zachęcić ich do zabawy.

 fot. Sebastian Małachowski

6. Pierwszy taniec

Moment kulminacyjny jeśli chodzi o przyjęcie i jeden z najbardziej stresujących, tym bardziej, jeśli wcześniej przygotowaliście układ taneczny. Pamiętajcie o jednym, że niewymuszony luz i dobra zabawa to kwintesencja pierwszego tańca. I tutaj nie ma większego znaczenia perfekcyjnie wykonany układ choreograficzny czy spontaniczny taniec, ważne jest to jak Wy się w nim czujecie, zatem cieszcie się nim i uśmiechajcie jak najwięcej.

 

 fot. Elena Matiash

fot. Ania Kondraciuk

 

7. Para Młoda na parkiecie

Najważniejsze: bez pary młodej nie ma zabawy, zatem jeśli chcecie, aby parkiety był zapełniony, sami powinniście jak najczęściej się na nim bawić.

 

fot. Elena Matiash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Autorka Tekstu: Kamila Romanow

Opublikowano: 2016-11-22